Size bir telefon kadar yakınız
0212 438 15 38
Dil Seçin
tr

Havalandırma Sistemleri

25.02.2022
152 görüntülenme
Havalandırma Sistemleri

İşyerlerinde, evlerde veya büyük fabrikalarda olsun herhangi bir kapalı ortamda, havanın başarılı bir şekilde tahliye edilmesi için havalandırma sistemlerine ihtiyaç duyulur. Havalandırma sistemleri sayesinde daha ferah ve nefes almaya uygun bir ortamda çalışma imkanı sağlanır. Havalandırma sistemleri sayesinde çalışanlar için daha sağlıklı bir ortam oluşturulur. Bu sayede çalışmalarından hem daha fazla verim alınır hem de kirli hava ortamlarının onların sağlığına olumsuz bir etki yapması engellenmiş olur. 

Havalandırma Sistemi

Bir binada “temiz” dış ortam havası getiren ve “kirli” iç ortam havasını ortadan kaldıran mekanik yapılanma havalandırma sistemi olarak adlandırılır. Endüstriyel sistemler, istenmeyen kirletici maddelerin uzaklaştırılmasıyla sonuçlanan belirli bir hızda (hızda) belirli bir miktarda havayı dışarı çıkarmak (egzoz) ve içeri almak (içeri almak) için tasarlanmıştır. Tüm havalandırma sistemleri aynı temel ilkeleri takip ediyor olsa da, her bir sistem işin türüne ve o işyerindeki kirletici madde salım oranına uyacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

Havalandırma sistemleri oldukça pratik ve güvenli bir çalışma ortamı için duman, toz ve buhar gibi kirleri ortamdan uzaklaştırmak için kullanılmaktadır. Havalandırma için pencerenin açılmasının yeterli gelmediği durumlarda fan ve körüklerden de yararlanılabilmektedir.

Havalandırma Sistemleri Ne İşe Yarar?

Havalandırma sistemlerinin genel olarak görevleri ortamın hava sirkülasyonunun yapılmasıdır.

  • Sürekli taze hava sağlamak,
  • Ortamın havasını yenilemek,
  • Yangın ve patlama gibi durumları ortadan kaldırmak,
  • Kirleticilerin seyreltilmesi,
  • Pis kokuların giderilmesi gerekmektedir.

Havalandırma Sistemleri Hangi Sektörler İçin Uygundur?

Ortak kullanım alanlarında ve kapalı kalan mekanlarda havalandırma yapılmazsa, bu alanlarda yaşamak imkansız hale gelir. Bu durumlar için profesyonel havalandırma sistemleri kullanılır. Bir ortamda bulunması gereken hava miktarı, mekanın hacmine, kullanım şekline ve sürekli bulunan insan sayısına göre değişir. Bu nedenle her ihtimal göz önünde bulundurularak, havalandırma için en ideal proje hazırlanır. 

Havalandırma gereksinimine göre belirlenecek olan havalandırma seçenekleri, her zaman en iyi şekilde düşünülerek yapılır. Çünkü bir spor salonu ile bir restoranın havalandırma ihtiyaçları aynı olmayacaktır.

Havalandırma  Sistemleri Fiyatları

Havalandırma sistemleri fiyat skalasına bağlı olarak belirli başlı malzemeler kullanılarak üretilir. İşçilik ve malzeme asıl fiyatı belirleyen unsurlardır. Demir fiyatları, havalandırma motoru, kanal uzunluğu, menfez sayıları da fiyatlarında oldukça belirgin farklar yaratır. Kullanılacak olan alana göre farklılıklar oluşan havalandırma sistemlerinde en uygun fiyatı ve en kaliteli hizmeti almak için vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.