Size bir telefon kadar yakınız
0212 438 15 38
Dil Seçin
tr

Davlumbaz nedir? Ne işe yarar?

01.07.2022
61 görüntülenme
Davlumbaz nedir? Ne işe yarar?

Davlumbaz Nedir?

Mutfakta oluşan kirleticilerin, kokuların, atık ısının ve oluşan nemin atılması veya filtre edilmesi için toplamaya yarayan donatıya davlumbaz denir. Davlumbaz seçimi mutfak havalandırması ve iklimlendirmesi sisteminin kilometre taşlarından biridir. Doğru yapılmış bir davlumbaz secimi mutfak havalandırmasındaki ve iklimlendirmesindeki koku, gürültü, çevre kirliliği gibi pek çok sorunu çözerken mutfağa yapılacak havalandırma ve iklimlendirme sisteminin ilk yatırımında ve işletmesinde önemli tasarruflar sağlar.
Uygun ve kaliteli yapılmış davlumbaz ve mutfak havalandırması uygulaması yangın risklerini en aza indirir, yangın kontrol ve söndürme sisteminin uygun yapılmasına olanak sağlayıp can ve mal güvenliğinin artmasını sağlar.

Davlumbaz Havalandırma Sistemleri

Davlumbaz havalandırma sistemleri, duman ve kokuları iç mekâna yayılmadan, emiş fanı sayesinde baca veya hava kanalı ile dışarı atılmasını sağlamakladır. Davlumbazlar havayı temizlemekle birlikte yemek yapılırken oluşan ısının ve kullanıma bağlı oluşan nemin atılmasına da yardımcı olmaktadır.

Müşterilerin ve çalışanları konforlu, sağlıklı ve temiz havada vakit geçirebilmeleri için davlumbaz havalandırma sistemleri oldukça önemlidir. Mutfakların büyüklüğüne göre davlumbazlar tercih edilmelidir. Profesyonel ekibimiz ile birlikte ücretsiz yerinde keşif yaparak mutfağınıza uygun davlumbaz havalandırma sistemleri takmaktayız.